Każdy z Nas nosi jakieś imię. Zawsze Nas interesuje co ono oznacza i jaka jest jego etymologia. Kto je nosił przed Nami. Ada - to imię żeńskie pochodzenia semickiego i oznacza w języku hebrajskim: stroić się, upiększać. Imię to jest bardzo stare. Pojawia się w pierwszej księdze Starego Testamentu, gdzie jest wymieniona jako jedna z żon Lemecha i matką Jubala. W Biblii jest także mowa o Adzie, matce flecistów i grających na harfie.

IMIENINY: 10 stycznia, 5 lutego, 6 oraz 19 kwietnia, 8 czerwca, 28 lipca, 8 września, 12 oraz 24 grudnia.

ZDROBNIENIA: Ad, Adasz, Adaśka, Adeczka, Adek, Adel, Adela, Adelka, Adeńka, Adi, Adia, Adka, Adna, Adu, Aducha, Aduchna, Adul, Adula, Adulek, Aduleńka, Aduńcia, Aduńka, Adusia, Adusieczka, Aduś, Aduśka, Adusiek, Adzia, Adziak, Adzianka, Adzieńka, Adzik, Adzior, Atku, Dada, Di, Dunia, Ducha, Dulka, Dulcia, Dusia, Dudzia, Duśka, Dunia

Ada (ogólnie przyjęta forma), Adah (fr.), Oda (fiń.), Adina (węg.), Ada (ang., niem., włoski)

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ: cytryn
SZCZĘŚLIWY KOLOR: cytrynowy
SZCZĘŚLIWA LICZBA: 6
PLANETA: Księżyc, Jowisz
ZNAK: byk, rak, skorpion
TOTEM ROŚLINNY: powój polny, wrzos
TOTEM ZWIERZĘCY: konik morski, karp

PRZYSŁOWIA I POWIEDZONKA:
Ada to nie wypada. Komu w oko wpadnie Ada, ten na ogół szpetnie wpada.
Pamiętaj: u pani Ady fuszerować nie dasz rady.
Ada słucha tego nierada jaka tego przyczyna, bywa, że się zapomina.

PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE: Ada sprawdza się jako nauczycielka akademicka, dziennikarka, dekoratorka i plastyczka oraz pielęgniarka, przedszkolanka, architekt. Profesje wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe, zdolności manualne i przywódcze. Doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY: silna wola, towarzyskość, działanie