Najlepsze pomysły na świąteczne koszulki na Mikołajki

Są takie dni w roku, które są przyjemne i radosne. Jednym z nich jest 6 grudnia. Wtedy wypada rocznica śmierci świętego Mikołaja z Miry. To święto jest niezwykle popularne i jest obchodzone na całym świecie. W czym tkwi fenomen św. Mikołaja?

Wprowadzenie: Czym jest dzień św. Mikołaja?

Historia św. Mikołaja to opowieść o hojności, dobroci i dobroczynności. Urodził się w 280 roku w Patarze, małym miasteczku na wybrzeżu dzisiejszej Turcji. Jego rodzice byli zamożni i wychował się w pobożnym chrześcijańskim domu.

Św. Mikołaj został biskupem Miry w wieku 30 lat, a następnie służył jako biskup przez ponad 30 lat. Jest znany jako patron dzieci, marynarzy, kupców, łuczników i innych, którzy służą Chrystusowi, służąc innym z hojnością i życzliwością.

Skąd się bierze fenomen Mikołaja?

Pierwsze pisane wzmianki na temat tego świętego powstały ponad 200 lat po jego śmierci. Jest to bardzo ciekawe. Trzeba zwrócić uwagę, że żył w trzecim wieku naszej ery, a pierwsza opowieść o Nim została spisana w wieku szóstym. Z czego to wynikało? Nie ma żadnych wzmianek o jego istnieniu, a jak się podaje był biskupem Miry. Takie funkcje są zazwyczaj wpisywane w księgi kościelne. Czy jego kult był tak silny, że nie potrzebowano o tym pisać? Tak ,jak o oczywistych rzeczach się nie pisze, bo wszyscy je znają. Jest pewne, że był jednym z najbardziej czczonych świętych na wschodzie i zachodzie.

Czy Mikołaj istniał naprawdę?

Istnieje wiele dyskusji na temat istnienia Świętego Mikołaja. Niektórzy uważają, że był on tylko postacią folkloru, inni uważają, że jest to faktyczna postać historyczna. Nie mając żadnych dowodów na poparcie żadnej ze stron, decyzja należy do Ciebie, po której stronie debaty staniesz.

Co ciekawe badanie czy święty Mikołaj z Miry istniał naprawę zlecił sam Kościół. Podczas Soboru Watykańskiego drugiego zarządzono usunięcie świąt tych postaci, których nie da się istnienia udowodnić. Była powołana do tego specjalna komisja złożona z teologów i historyków. Miała trudność w jednomyślnym ustaleniu czy Mikołaj jest postacią historyczną. W konsekwencji tego papież zniósł święto szóstego grudnia i ustanowił tak zwane wspomnienie dowolne.

Kult świętego Mikołaja jest ciągle żywy i zawsze będzie. Jest to święty, którego każdy zna.

5 najlepszych koszulek na Mikołajki

Dzień Świętego Mikołaja zawsze obchodzi się radośnie. To świetna okazja do dawania sobie drobnych prezentów. Tego dnia wiele osób chętnie zakłada czapkę świętego Mikołaja i świąteczny strój. Obecny wizerunek świętego nie przypomina stroju biskupiego. Czerwone spodnie, bluza i pasująca do nich czapka zostały spopularyzowane w 1930 r przez koncern Coca-Cola na potrzeby reklamy napoju. Obecnie święty Mikołaj jest z jednym symboli świąt Bożonarodzeniowych.

A oto naszych 5 typów koszulek ze świętym Mikołajem

  • koszulka święty mikołajKoszulka ze świętym Mikołajem - Na koszulce jest obrys głowy Mikołaja. Jest ona bardzo charakterystyczna, ze względu na swój kształt. Mikołaj musi mieć wąsy, puszystą długą brodę oraz elfią czapkę z pomponem. Koszulkę możesz zamówić w dowolnym kolorze. Jeśli wybierzesz białą, możesz ją samodzielnie pokolorować.

  • mikołaj w saniachKoszulka Mikołaj - To święty Mikołaj, który bawi się z kotkiem. Mikołaj jest pokazany z boku. Nachyla się on nas rudym kotkiem i głaszcze go po głowie. Grafika jest dość realistyczna. Zawiera dużo detali. Grafik, który to narysował umie posługiwać się światłem. Dzięki jego umiejętnościom Mikołaj wygląda bardzo ciekawie.

  • mikołaj w saniach Koszulka świąteczna Mikołaj na biegunie - tutaj Mikołaj siedzi wygodnie w swoich saniach. Tuż obok niego jest znak oznaczenia bieguna północnego. Ta grafika jest bardzo bajkowa. Będzie idealna dla młodszych dzieci. Tutaj kolory są bardzo radosne i czyste. Nie ma przejść tonalnych i barw przybrudzonych szarością.

  • mikołaj czapka i brodaKoszulka św. Mikołaj - Na koszulce jest czapka świętego Mikołaja, jego wąsy i wielka broda. Pośrodku jest charakterystyczny napis Ho, Ho, Ho. Z tym wzorem możesz zamówić cały zestaw świąteczny dla rodziny. Niewiele potrzeba, aby koszulka nabrała świątecznego charakteru.

  • mikołaj chudy w czapceKoszulka świąteczna mikołajki - Tutaj jest również tylko obrys głowy z czapką świętego Mikołaja.

Znaczenie dnia św. Mikołaja

Święty Mikołaj jest patronem wielu krajów i miast oraz różnych profesji. Jego święto to 6 grudnia. Jest ono obchodzone z rozdawaniem prezentów od co najmniej średniowiecza. Podobno zakradał się do domów ludzi, aby anonimowo dokonywać dobrych uczynków.

To święto to wielkie zwycięstwo dobra i radości. To uczczenie i naśladowanie człowieka, który kierował się w życiu sercem i życzliwością w stosunku do ludzi. Okazywał ją poprzez liczne uczynki. Kochał Boga i był wierny jego nauczaniu tak myślą jak i postępowaniem. Po jego śmierci również za jego pośrednictwem były wymadlane różne łaski.

Czy warto kupić świąteczną koszulkę z Mikołajem?

Tak. Warto iść dobrą drogą i tak jak Mikołaj sprawiać radość innym i odmieniać ich życie. Popularny teraz wzór w niczym nie przypomina stroju biskupiego, jaki nosił ten święty. To nie ma znaczenia. Przetrwała idea dobroci. Czy Ty lub jakieś dziecko ubrany świątecznie będziesz czynił źle? Czy właśnie strój nie zobliguje Cię do stosownego zachowania?

W życiu mamy wiele trosk. Dzień świętego Mikołaja jest zawsze radosną iskierką w życiu każdej osoby i tej dużej i taj małej. Aby jak najwięcej było tak dobrych dni. Wesołych Świąt!

Podsumowanie: Znalezienie odpowiedniej koszulki, aby uczcić Dzień Świętego Mikołaja

Każda koszulka z Mikołajem będzie dobrym wyborem. Ubierz taką, która odpowiada Twojemu stylowi. Nie musi być nawet czerwona jak strój Mikołaja. Kolorystyka jest naprawdę dowolna. Ważne, abyś się dobrze czuła i była szczęśliwa. Strój zwłaszcza dla kobiet na ogromne znaczenie. Ale i mężczyźni są stylowi i nie założą byle czego. Wszystko musi mieć odpowiedni styl i szyk. Wybierz coś dla siebie i najbliższych.