Szukasz pomysłu na prezent dla kochanej babci i wspaniałego dziadka? Zainspiruj się naszymi podpowiedziami! Dzień Babci i Dziadka wypada jeden po drugim i zazwyczaj uczczony jest jednego dnia. Dlatego zamów drobiazgi od razu dla babć i dziadków jednocześnie.

Co kupić babci i dziadkowi na prezent?

Wiem, co kupić dla babci i dziadka i nie potrzebuję żadnych inspiracji. Tak twierdzić byłoby najprościej. Jeśli już wiesz co kupić na dzień babci i dziadka, przeskocz od razu do odpowiedniej kategorii i znajdź najbardziej odpowiadający Ci wzór. Pamiętaj, że wzory można personalizować i dopisać do nich imię babci czy wnuków.

Oto nasza krótka lista:

 1. Koszulka dla babci oraz Koszulka dla dziadka
 2. Torby na dzień babci i dziadka
 3. Fartuch dla babci
 4. Ściereczka kuchenna dla babci
 5. Poduszki dla babci i Poduszki dla dziadka

Jeśli jednak jeszcze nie wybrałaś konkretnego produktu, to czytaj dalej.

Co jeśli babcia ma już wszystko? Nawet młode babcie w swoich domach mają już potrzebne rzeczy oraz wszelkie drobiazgi i bibeloty. A co jeśli bierzesz pod uwagę swoją prababcię i jej lata? To dopiero trudność znalezienie czegoś odpowiedniego.

Jeśli właśnie tak myślisz, spokojnie, mamy na to sposób!

Po pierwsze odgoń myśli: „to się babci już nie przyda”, „tego na pewno nie będzie nosić”, albo ”ona jest chyba za stara na takie żarty”. Takie myślenie nie prowadzi do niczego dobrego i jest na opak.

Babcia ma doświadczenie i chce być młoda. Nie ma niestosownych prezentów. U nas znajdziesz prezenty dla babci i dziadka w każdym wieku. Nie ma znaczenia, czy to jest pierwszy rok bycia babcią, dziadkiem czy może piętnasty. Dla każdej babci i każdego dziadka mamy odpowiedni prezent z nadrukiem na ich święto.

Wszystko ma swoje miejsce i czas. Oczywiście drobne podarunki można robić przez cały rok, ale prezenty dla babci czy dziadka najczęściej są poszukiwane w styczniu. Wtedy to wypada dzień babci i dziadka.

Kiedy jest dzień Babci i dziadka?

Pierwszym miesiącem roku jest styczeń i choć kojarzy się z chłodem to dwa jego dni wywołują ciepłe uczucia w starszym pokoleniu. Dobry wnuczek i wnuczka wie, kiedy złożyć stosowe życzenia swoim dziadkom. Przypomnijmy tylko

 • 21 styczeń Dzień Babci
 • 22 styczeń Dzień Dziadka

Te dwie daty warto zapamiętać i się do nich przygotować. Reklamy telewizyjne na pewno o tym przypomną, ale czy warto się nimi kierować? Czy babci i dziadkowi to należy się tylko jakiś syrop na wzmocnienie z apteki, a może jednak oczekują czegoś mniej nudnego i przyziemnego.

Postaw się na miejscu babci i dziadka. Czy nie chciałabyś dostać coś bardziej od serca, coś spersonalizowanego?

W witrynie lolilu.pl znajdziesz miłe sercu projekty na dzień babci i dziadka, które osłodzą im ich święto. Jak po załączonych zdjęciach widać, proponujemy różne tekstylia. Są to tylko i wyłącznie produkty bawełniane. Wykonane są z dużą starannością. Naturalne materiały nigdy nie wychodzą z mody, ponieważ dobrze służą zdrowiu człowieka.

Jest dla Nas bardzo istotne, aby produkty miały wysoką gramaturę, czyli aby były uszyte z odpowiedniej grubości tkaniny. Każdy produkt jest tak dobrany, aby otrzymany prezent był podarunkiem z gustem i klasą!

Co kupić na dzień babci i dziadka?

Dzieci w przedszkolach zawsze mają dla babci i dziadka miłą niespodziankę. Zazwyczaj są oni zaproszeni na uroczystość z wierszykami i piosenkami dla dziadków. Czasami temu towarzyszy słodki poczęstunek i drobne prezenty. Te podarunki są najpiękniejsze, bo wykonane przez dzieci, czyli osoby które kochają.

To jest dobry sposób, aby dziadkowie mogli poznać warunki, w jakich dorastają ich wnuki. Jak jest później w szkole? W klasach młodszych od 1-3 takie uroczystości również mają miejsce. Wraz z kolejnymi stopniami szkolnej drabiny młodzież nie jest angażowana do przygotowywania już takich przedstawień i apelów.

Starsze dzieci dbają o uhonorowanie tego dnia samodzielnie. Nie może się to odbyć bez udziału rodziców. Oni też pomagają wybrać odpowiedni prezent na dzień babci i dziadka, bo ich lepiej znają i finansują taki zakup.

Prezent dla babci lub dziadka nie może być nudny. Wcale jednak nie trzeba wymyślać czegoś ekstrawaganckiego czy drogiego jak przelot balonem nad miastem. Postaw na coś spersonalizowanego. Taki prezent dla babci z napisem "Najlepsza babcia na świecie" wyraża szacunek, miłość, podziw i od razu wiadomo do kogo należy. W stosunku do dziadka działa to tak samo.

Personalizacja produktu sprawia, że jest on niepowtarzalny i nabiera osobistego charakteru. Zestaw ściereczek kuchennych dla babci, a zwykły zestaw ściereczek, to dwa różne wymiary prezentów. Nawet, gdy ich cena jest równa, to wartość jest całkiem inna. Dlatego powtórzę ponownie: postaw na spersonalizowany produkt. To będzie najlepszy prezent dla babci i dziadka.

Przedźmy w końcu do konkretów.

Z racji tego, że kochamy bawełniane i naturalne produkty na naszej liście są: torby, koszulki, fartuchy kuchenne, ściereczki kuchenne oraz poduszki

torba dla babci

Torby na dzień babci i dziadka

Proste i praktyczne torby bawełniane sprawdzają się codziennie. To wygodna alternatywa dla toreb foliowych i papierowych oferowanych przy kasach w sklepach. To również jest bardziej trwała i elegancka forma zapakowania swoich zakupów.

Niektórzy twierdzą, że nigdy nie jest za dużo toreb. Kolejna torba dla babci i dziadka w domowych pieleszach zastąpi może już podartą swoją poprzedniczkę. Prawdą jest, że trudno jest zniszczyć taką torbę bawełnianą, ale życie zna różne przypadki na niefortunne uszkodzenie torby.

Może się zdarzyć, że jakiś ukochany wnuczek potnie ją nożyczkami lub pobazgrze flamastrami. To wszystko może się zdarzyć w mgnieniu oka. Po prostu nie wiadomo kiedy. No cóż rozwój dzieci niesie ze sobą pewne koszty.

Nie twierdzę, że tak zawsze się dzieje, albo tak być musi, ale różne są wypadki. Generalnie torba będzie służyła latami, jeśli będzie używana zgodnie z przeznaczeniem.

Torba na dzień babci i dziadka jest uszyta z grubej bawełny. To jest torba płócienna. Na początku jest w miarę sztywna, ale potem łatwo ją zwinąć tak, aby nie zajmowala zbyt wiele miejsca. Posiada długie uchwyty, które można założyć na ramię. Można też nimi związać torbę, gdy się nie chce, aby się coś z niej wysypało podczas podróży samochodem. Uchwyty są wszyte w torbę i dodatkowo wzmocnione przeszyciem w literę "x". To zabezpiecza przed wyrwaniem uchwytów oraz podnosi estetykę.

To jest prezent dla babci i dziadka, który spełnia trzy kryteria:

 • jest praktyczny, bo używamy go codziennie,
 • wzrusza, bo posiada dopasowany nadruk do okazji,
 • jest trwały, bo jest uszyty w wysokiej jakości materiału

W takim prezencie na dzień babci i dziadka najbardziej liczy się intencja. Kawę, czekoladę i ciastka możesz przynieś dziadkom zawsze. Może kupiłaś to specjalnie dla nich, a może po prostu były w domu i zabrałaś dla nich po drodze. Inaczej się ma prezent dla babci i dziadka dedykowany właśnie im.

Dlatego zamów prezent dla babci i dziadka z myślą i personalizacją właśnie dla nich. Takie gesty znaczą najwięcej.

torba dla babci

Koszulka dla babci i Koszulka dla dziadka

Co mówi o Nas ubranie? Czy ważny jest styl czy wygoda? Jak dzielimy ubrania? Mówią, że nie szata zdobi człowieka, prawda? A my tyle przykładamy wagi do naszego wyglądu.

Ubranie jest naszą codziennością. Chroni Nas i zdobi lub też nie zdobi. Różnie to z tym bywa. Dopasowujemy je nie tylko do warunków atmosferycznych, ale również do naszego nastroju. Noszony przez Nas strój ma pewną moc.

Prezent dla babci i dziadka w postaci koszulek to dobry pomysł. Taką odzież nosi się z dumą i przyjemnością. Fajnie, gdy oboje dostają podobne grafiki. Wtedy ma to taką walentynkową nutę. Wzory jednak wcale nie muszą do siebie nawiązywać. Mogą się odnosić do ich zainteresowań albo być całkiem neutralne. Zawsze jednak koszulka z napisem babcia czy dziadek jest już spersonalizowana funkcją, jaką mają w rodzinie.

Koszulka na dzień babci ma luźny styl. Można ją dowolnie zakładać do spodni czy spódnicy. Pasuje na co dzień, choć nie koniecznie do każdej pracy, zwłaszcza gdy tam obowiązuje strój formalny. Kolejna koszulka na pewno się przyda.

Koszulka na dzień dziadka jest świetnym wyborem na wszystkie wycieczki. Gdy dziadek opiekuje się wnukami np. wozi je na dodatkowe zajęcia, będzie miał świetną identyfikację. Od razu będzie wiadomo, że to jest dziadek tego wnuka czy wnuczki.

fartuch dla babci

Fartuch kuchenny dla babci

Gotowanie zabiera w życiu mnóstwo czasu. Znaczy to, że do kuchni przydałby by się specjalny strój. Fartuch kuchenny dla babci nie tylko chroni ubranie przed zabrudzeniem, ale także dodaje uroku.

Fajny fartuch dla babci charakteryzuje się świetnym nadrukiem. Wiadomo, że fartuch musi być dopasowany do sylwetki, ale równie ważna jest estetyka wykonania i ogólny wygląd. Nasze fartuchy są uszyte z bawełny, bez żadnych domieszek. To powoduje, że człowiek się w nich nie poci. To istotne, aby ta kolejna warstwa nie ogrzewała dodatkowo, bo w kuchni i tak bywa ciepło.

Z przodu fartuch dla babci ma dużą kieszeń. Można tam schować telefon, albo kartkę z przepisem. Przy domowej krzątaninie zawsze się zdarzy, aby na chwilę coś tam przechować. Często trudnością przy pasku na szyi jest jego niedopasowanie. Tutaj nie ma tego kłopotu. Sprzączka przy karczku daje łatwą regulację. Wystaczy pociągnąć paskiem. Najfajniejsze jest to, że się sama blokuje i pozostaje w wyznaczonym miejscu. Dla wygody jest to szalenie istotne.

Tak w zasadzie, to wszystkie wzory na stronie można wydrukować na takim fartuchu dla babci. Jeśli spodobał Ci się wzór, którego nie ma w gotowych propozycjach, to w polu na komentarz czy personalizację wpisz numer referencyjny wzoru. Znajdziesz go pod każdą nazwą przedmiotu na karcie produktu. Zmiana nastąpi bez dodatkowych kosztów. Wszystkie nasze produkty są drukowane dopiero po zakupie.

Fartuch na dzień babci ma wzory odnoszące się do jej cech. Znajdziesz tu takie projekty jak "Super Babcia" czy "Najlepsza babcia na całym świecie". Wybierz dla babci najodpowiedniejszy wzór. Nadruk jest trwały i nie ma przeszkód, aby fartuch prać, gdy tylko będzie tego wymagał.

ścierka dla babci

Ściereczka kuchenna dla babci

Fajnym pomysłem na prezent dla babci jest komplet składający się ze ściereczki kuchennej dla babci oraz dopasowanego fartucha. Na jednym i drugim może być taki sam nadruk. Wszystko jest sprzedawane osobno. Do Ciebie należy decyzja, jaki komplet wybrać i czy w ogóle go tworzyć. Jest pełna dowolność.

Nasze ściereczki kuchenne dla babci są bawełniane. Dobra jakość bawełny powoduje, że ściereczka chłonie wodę. W każdej kuchni taki ręcznik do wycierania rąk czy do ususzania talerzy jest niezbędny. Niejednokrotne służy też do innych czynności. Czasami zbieramy ścierką okruchy ze stołu. Bywa, że chroni nas przed gorącą temperaturą, gdy podnosimy gorącą pokrywkę. Ścierka kuchenna często zastępuje rękawice kuchenne.

Ścierka kuchenna dla babci posłuży jej w codziennym życiu. To bardzo praktyczna rzecz. Dlatego każda Pani domu ucieszy się z takiego drobiazgu. Ścierka kuchenna na dzień babci ma odpowiedni do okoliczności nadruk. Cały urok i wyjątkość właśnie w tym się kryje. Babcie są wyjątkowe i takie powinny być podarki dla nich.

Jaka według Ciebie powinna być ściereczka kuchenna dla babci?

Nasze mają standardowy rozmiar 50x70 centymentrów. Są uszyte z bawełny i mają miękki nadruk. Nadruk, który można zmieniać i spersonalizować. Zobacz nasze propozycje i wybierz coś dla babci lub prababci. Są takie szczęśliwe rodziny, które obejmują kilka pokoleń. Im więcej życzliwych osób, tym lepiej. Zawsze na kogoś można liczyć, że przyjdzie z pomocą. A babcie i dziadkowie właśnie tacy są.

Na babcię i na dziadka zawsze można liczyć. To podwiozą, gdy potrzeba. Nakarmią, gdy jest się w odwiedzinach. Pocieszą w przypadku trosk. Taka koegzystencja jest dobra i dziadków i dla wnuków. W rodzinie jest siła. Dlatego pamiętaj o dniu babci i dziadka i podziękuj im jakimś drobnym gestem.

poduszka dla babci

Poduszka dla babci i dziadka

W naszej witrynie poduszki znajdziesz osobno dla babci i osobno dla dziadka. Poduszka składa się z poszewki oraz wkładu do niej. Oba te elementy możesz też kupić osobno. Dziadkowie zazwyczaj mają już różne poduszki w domu i podarowanie im samych poszewek jest bardziej praktyczne.

Na kanapie czy narożniku znajdzie się miejsce na poduszkę dla babci, tam gdzie jest jej ulubione miejsce do siadania i oczywiście na poduszkę dla dziadka.

Dzięki tekstyliom w domu jest bardzo przytulnie i ciepło. Te większe elementy jak dywany czy zasłony są raczej niezmienne. Jednak poduszki łatwo wymienić zgodnie z porą roku czy świątecznym czasem. Często są to zdejmowalne poszewki, tak jak na naszej stronie lolilu.pl

Poduszka na dzień babci ma nadruk, który wychwala babcię. Taki prezent dla babci jest świetnym pomysłem na podziękowanie jej, że jest. Babcia dla wnuków i wnuczek zawsze ma coś dobrego. Po pierwsze morze miłości i cierpliwości oraz obiad. Pełny brzuszek każdego napawa szczęściem.

Podziękowania należą sę także dziadkowi. Jego święto wypada zawsze następnego dnia po dniu babci. Naprawdę nie trzeba tego było rozdzielać. Poduszka na dzień dziadka uhonorowuje miejsce dziadka w rodzinie. U niego również znajdziesz pomoc i wsparcie. Jak nikt zna się na technice i potrafi rozwiązać nie jeden problem. Dobrze, że służy swoim doświadczeniem i radą.

Jest cudownie, gdy zarówno można spotykać się z rodzicami naszej mamy i taty. To prawdziwe szczęście!

Wzory bliźniacze dla babci i dziadka

Jest wiele produktów do wyboru. Każdy może być dowolnie spersonalizowany. Można zamówić coś innego dla każdej osoby, albo wzory podobne czy też bliźniacze. Nie chcąc urazić babci czy dziadka bardzo często zamówienia dotyczą tych samych produktów i lustranych wzorów.

Oto kilka przykładów:

 • Taka babcia to skarb oraz Taki dziadek to skarb
 • Mama wychowuje Babcia rozpieszcza oraz Tata wychowuje Dziadek rozpieszcza
 • Najlepsze Matki awansują i zostają babciami oraz Najlepsi Ojcowie awansują i zostają Dziadkami

To tylko pojedyńcze pomysły. Jest ich znacznie więcej. Jak widzisz, to są takie same projekty, ale zamiast słowa "babcia" występuje "dziadek" i analogicznie z wyrazami "mama" i "tata". Dobrze jest, gdy wnuki mają bliską więź z dziadkami. Oni ze względu na wiek mają inny punkt odniesienia.

Zapraszam do przejrzenia wszystkich naszych wzorów. Na pewno coś w padnie w oko i zachwyci babcię i dziadka. Trafiony prezent daje radość każdej ze stron.

Zapraszam do odwiedzenia witryny lolilu.pl!