Wszystko jest możliwe. Czy naprawdę? Oczywiście w granicach założonego tematu. A jest nim drukowanie cyfrowe. Wiesz mniej więcej jak działa drukarka biurowa, prawda? Podobne działanie ma drukarka do tekstyliów DTG, ale proces przygotowania jest inny i dłuższy oczywiste jest użycie innego rodzaju tuszów. Także to samo, ale jednak nie to samo. Czym się w takim razie to różni?

Spójrz na zdjęcie. Przyjrzyj się. Widać na nim pracującą głowicę z czterema kolorami. A teraz spójrz na nadruk. Czary. Fajnie to wymyślili. Z czterech kolorów można wyczarować wszystkie tony.

Co to oznacza dla Ciebie?

Słuszne pytanie. To znaczy, że możesz zażyczyć sobie wydruk niemal każdego wzoru. Piszę niemal, bo nie wiem co mnie w życiu zaskoczy. Najtrudniejsza do powielenia wydaje się fotografia. Jest pełna detali, nasycona wielością barw i przejściami kolorystycznymi. Dla mnie to żadna przeszkoda. Projekty mogą być skomplikowane, albo bardzo prościutkie. Wszystko się da wydrukować.

Sam nadruk różni się od jakości podkładu oraz jego koloru. Tą metodą można drukować na materiałach bawełnianych z przewagą bawełny do innych składowych w stosunku 60% do 40%.

Dostępne u Nas są:

  • koszulki - 100% bawełny
  • bluzy - 80% bawełny i 20% poliestru
  • spodnie - 80% bawełny i 20% poliesteru
  • poszewki - 100% bawełny
  • torby - 100% bawełny
  • body - 100 % bawełny
  • ściereczki kuchenne - 100% bawełny

Dodatkowo produkty różnią się od siebie gramaturą. Do nadruków wybieramy jednak zawsze odzież o możliwie najwyższej gramaturze i najgęstszym splocie. Wtedy nadruk prezentuje się najlepiej a i produkt spełnia wymagania jakości premium.

Co to jest nadruk cyfrowy?

Technologii nanoszenia nadruków jest duża różnorodność. Dobór techniki zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest tworzywo z którego zrobiony jest produkt. Jak już wiesz, my używamy produktów naturalnych.

Nadruk cyfrowy DTG, czyli direct garment printing, jest bezpośrednin drukowaniem na produkcie. Do wykonania kolorowego nadruku na białej koszulce potrzeba jedynie czterech kolorów: czarnego, niebieskiego, różowego i żółteto, co jest powszechną techniką przy drukarkach atramentowych. Z takiego zestawu, maszyna sama dobiera i miesza poszczególne odcienie. Natomiast do nadruku na koszulce czarnej należy użyć jako podkładu koloru białego. Najpierw, więc cały projekt nadrukowywany jest na biało, tworząc bazę pod kolory a następnie nanoszony jest na to kolor. Dlatego pomimo użycia tej samej drukarki i metody nadruki w zależności od koloru produktu wyglądają inaczej i inna jest ich struktura. W obu przypadkach nadruk nie tworzy jednolitej skorupy i nie eleminuje higroskopijnych właściwości koszulki. Nadruk jest rozciąglwy i nie pęka. Kolory są żywe i nasycone, a odpowiednia pielęgnacja odzieży sprawi, że można się cieszyć ulubionym produktem przez wiele lat. Zaleca się natomiast prać na lewej stronie w temperaturze 40 stopni Celcjusza i suszenie poprzez rozwieszenie na sznurku czy suszarce Suszerka bębnowa nie jest wskazana.

Napisz do mnie zapytanie, jeśli masz wątpliwości.