Puk, puk. Jesteś gotowy na Nowy Rok? Jak wygląda Twój ostatni dzień w roku? Czy to czas podsumowań? Czy myślami jesteś już w 2021 i robisz noworoczne postanowienia? Ja jak co roku zamykam, nie zamknięte sprawy. Płacę wszystkie rachunki, rozliczam się ludźmi, sprzątam i zakańczam co może być domknięte.

Dziwne jest to, że nie jest to mój zwyczaj tylko na Nowy rok. Ja taki ma zwyczaj cały rok. Staram się kończyć wszelkie zaległości z końcem każdego miesiąca lub przed każdym dłuższym urlopem. Takich nowych otwarć mam, więc w roku kilka.

Co mi się w tym roku udało?

Tak, w zasadzie nie robiłam w życiu podsumowań, bo ono się przecież nie kończy 31 grudnia. Czy jest w ogóle coś co mogę ogłosić sukcesem? Czy pandemia wpłynęła na mój biznes pozytywnie czy poniosłam stratę? A jakie mam plany na kolejny rok? Jaki wyznaczyć sobie cel?

W tym roku sukcesem było przetrwać. Ale oczywiście nie każdą branżę dotknął kryzys. Drukarnie moim zdaniem radziły sobie średnio. Z jednej strony był spory spadek zapotrzebowania na odzież znakowaną dla różnych grup. Lockdown był pod tym względem bardzo uciążliwy. Z drugiej strony weszły nowe produkty do obrotu, czyli maseczki i kominy. Prawdą jest też, że maseczki szyli chyba już wszyscy.

W pierwszej połowie roku problemem, była również praca zdalna i zmiana mentalna w głowach wielu ludzi. Najczęściej zadawane pytanie przy pierwszym lockdownie to: czy jest otwarte, czy można coś zamówić? Takie wyciszenie rynku pozwoliło mi na wprowadzenie większej ilości wzorów na stronę i to bezpośrednio przyniło się do lepszego wypozycjonowania strony lolilu.pl i zwiększenia ilości kupujących Klientów. I to postrzegam za wielki sukces. Jest niezmiernie trudno przebić się ze swoją ofertą przez płatne reklamy. Być na pierwszej stronie w google na wybrane frazy jest nielada frajdą. Wiadomo też, że codziennie wyszukiwanie się zmiania, bo roboty google ciągle pracują i indeksują.

Jakie plany na kolejny rok?

1. Pracować lepiej.
2. Wprowadzić więcej wzorów.
3. Ulepszyć wrażenie Klienta przy otwarciu przesyłki.
4. Przeorganizować stany magazynowe.
5. Przekierować ofertę do rodzin.

Życzenia na Nowy Rok

Niech się wiedzie zawsze, wszędzie i każdemu.
1. Zdrowia, bo bez tego wszystko jest trudniejsze.
2. Szczęscia, bo często trzeba je sobie zoorganizować i wywalczyć.
3. Pomyślności, by spełniły się wszystkie Wasze plany.