W przedszkolach dzieci są podzielone na grupy w zależności od wieku. Aby podopieczni mogli łatwo się rozeznać, do której grupy mają tafić i gdzie jest ich sala w przedszkolu, muszą dostać jakieś graficzne oznaczenia. Obrazki i wizerunki pomagają łatwiej im się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Dlatego pośród nazw grup bardzo często występują zwierzątka i mamy np. żabki, kotki, jeżyki, sówki, biedroneczki i jeszcze inne. Na ogół nie przykładamy do tego żadnej uwagi, ale w życiu młodego człowieka takie oznaczenia mają bardzo ważne znaczenie.

Jakie powinny być koszulki dla przedszkolaka?

 1. Koszulki wygodne - zabawa, ruch, gonitwa, bujanie na huśtawce, wyścigi - wszytko to wymaga odzieży wysokiej jakości. Luźny krój oraz użycie bawełny sprawia, że koszulki spełniają wszystkie dziecięce normy.
 2. Koszulki modne - dzieci również są estetami i mają swoje upodobania. Niektórzy nienawidzą pasków, innych drażni kratka. Wzory mają ogromne znaczenie. Maluchy uwielbiają, gdy na ich odzieży są wizerunki zwierząt, lalek, pojazdów. Kochają postacie z bajek.
 3. Koszulki kolorowe - każdy ma swój ulubiony kolor. I to jest wspaniałe, bo mały człowiek to indywidualna istota, która ma swoje zdanie co do kolorów.
 4. Koszulki z nadrukiem - nie zawsze znajdziemy w popularnych sieciówkach wzór zgodny z zainteresowaniami dziecka. Czasami chcemy mu kupić coś wyjątkowego. Odpowiedzią na taką potrzebę są drukarnie np. taka jak lolilu.pl gdzie można zamówić koszulki już od jednej sztuki w przyzwoitej cenie i z krótkim terminem produkcji.

Jakie nazwy mają grupy przedszkolne?

Inspiracją dla nazw są przeważnie różne rodzaje fauny i flory. Mogą się być także inne pomysły. To są na przykład:

 • Owady: biedronki, motylki, pszczółki, mrówki
 • Zwierzęta: jeżyki, misie, kotki, tygryski, zajączki, słoniki, żabki, wiewiórki, rekinki, koalki
 • Owoce: jagódki, ananaski, cytrynki, malinki, wisienki
 • Kwiaty: krokusiki, różyczki, stokrotki, słoneczniki, bratki
 • Muzyka: nutki, werbelki, wiolinki
 • Różne: słoneczka, bąbelki, gumisie,

Jakie zalety ma jednolita odzież?

Jest wiele sytuacji, gdy jednorodne spersonalizowane koszulki okazują się niezwykle przydatne. Zobacz, czy i w Twoim przypadku sprawdzają się przedstawione przykłady.

 • Podczas uroczystości przedszkolnych, które mają za cel integracje rodziców i dzieci, zazwyczaj biorą udział wszystkie przedszkolaki. W takim momencie niezbędne jest wręcz oznaczenie dzieci według grup. Podczas takiego pikniku jest tłoczno i przychodzi również rodzeństwo. Wtedy także ze względów bezpieczeństwa dobrze jest ubrać dzieci jednorodnie.
 • Koszulki spersonalizowane wizerunkiem odnoszącym się do nazwy grupy oraz indywidualnym imieniem dziecka sprawdzą się podczas różnych spotkań międzyprzedszkolnych czy ogólnych organizowanych przez gminę czy miasto.
 • Gdy uda się zorganizować wycieczkę do muzeum lub inne wyjście, gdzie przyjeżdżają różne grupy, dobrze jest ujednolicić strój dzieci. Łatwiej będzie nauczycielkom ogarnąć okiem cały gang młodych ludzi.
 • Podjęcie nauki w przedszkolu to dla dziecka ogromna zmiana. Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do nowego rozkładu dnia. Dookoła nowe twarze, inne zarządzenia oraz nawet smak potraw wymaga od dziecka ogromnej siły. Aby zaznaczyć, że zakończył się już proces wdrażania, w przedszkolu odbywa się pasowanie na przedszkolaka. W tym dniu jest piękna uroczystość. Na jej pamiątkę dzieci dostają upominek. Dobrym pomysłem jest przygotowanie spersonalizowanych koszulek z imieniem dziecka. Taka koszulka będzie służyć cały rok.
 • Przedszkolaki zaczynają naukę i potem ją kończą. Na zakończenie również jest organizowane pożegnanie, poczęstunek oraz upominek. Dostać spersonalizowaną koszulkę z imieniem dziecka to doskonały pomysł. Taka pamiątka po przedszkolu, tuż po wakacjach przyda się w szkole.
 • Jeśli jesteś właścicielką klubu malucha czy przedszkola możesz zamówić koszulki z własną nazwą i logo. To będzie miły gest dla nowych członków oraz reklama dla Ciebie.

Jak wspomóc dziecko w pierwszych dniach w przedszkolu?

Pójście do przedszkola to nowy, pełen niewiadomych etap w życiu małego człowieka. Czy to zmiana żłobka na kolejną placówkę czy wyruszenie z domu wprost z matczynych rąk to zawsze jest duże przeżycie. Dziecko nagle zostaje samo i przez pewien czas nie może się odnaleźć. Wszystko dookoła jest takie obce. W tym procesie ważne jest wcześniejsze przygotowanie i oswajanie brzdąca z nadchodzącą nową sytuacją. Do przedszkola kupuje się wyprawkę i się ją całą oznacza imieniem i nazwiskiem malucha. Fajnie jest między innymi zainwestować w spersonalizowaną koszulkę z imieniem.

 • Okiem mamy: „Na pierwsze dni do przedszkola zakładałam córce koszulkę z kotkami z wydrukowanym jej imieniem. Nie chciałam, aby była taka bezimienna. I choć właśnie miałam na celu to, aby nauczycielka zawsze zwracała się do niej po imieniu, to i tak zaskoczyło mnie to, jak to bardzo dobrze zadziałało. Nauczycielka od razu znała jej imię i ją dobrze kojarzyła.”

Ważne jest też, aby dziecku zapewnić jak największy komfort. Bawełniane t-shirty dobrze się sprawdzają. Ich właściwości higroskopijne i oddychające pozwalają czuć się wygodnie. A luźny krój nie krępuje ruchów dziecka przy wesołej zabawie. Bogata kolorystyka pozwala trafić w gusta każdego. Upatrzony wzór można wydrukować na ulubionym podłożu kolorystycznym.

  • Zapytanie Mamy: Ola lubi różowy, ale jej koleżanka kocha zielony, a różu nie trawi. Ta koszulka z koniem u Pani jest różowa. Czy może być zielona?
  • Odpowiedź: Tak, bo każdy nadruk wykonuję dopiero po zamówieniu. Kolor koszulki może być dowolny.
  • Mama: A, to nie są gotowe koszulki? To długo się będzie czekać?
  • Odpowiedź: Nie, drukuję wszystko na bieżąco. Nie dłużej niż 3 dni.

Koszulka dla przedszkolaka jest przyjazna dla każdego dziecka. Dzięki personalizacji nawet t-shirty z tym samym motywem będą do rozróżnienia dla każdego. A jednocześnie jako grupa dzieci będą wyglądały jednolicie.

Świetnym pomysłem jest koszulka z wizerunkiem nazwy grupy, a innym z nazwą lub logo przedszkola. Wszystko zależy od potrzeb oraz aktywności rady rodziców i samych nauczycielek. Im więcej imprez integracyjnych, wspólnych wyjazdów czy występów tym zakup takich koszulek jest bardziej zasadny. Wyobraź sobie tak pięknie ubraną grupę, a wśród nich Twoją pociechę.

Jakie są popularne nadruki?

Rodzice często zamawiają koszulki z imieniem. Kierują się zainteresowaniami dziecka. Są też hity, które rodzine mogą kupić w ciemno. Koniecznie przejrzyj dział koszulek z imieniem dla dziecka, a na pewno wpadnie coś Ci w oko.

Czy warto bać się przedszkola?

 • Czasami boi się mama – Wychowywany maluch był ciągle pod opieką mamy. Ten związek był jak do tej pory nierozerwalny. Obawa i strach mamy jest całkowicie naturalny. Ona również traci coś co było jej codziennością.
 • Czasami boi się dziecko – Ono nie wie co go czeka. Czasami ta zmiana jest dla niego dobra, a niekiedy jest trudna. Nigdy nie wiesz i nie wie ono. Każde dziecko jest inne i inaczej reaguje, ważne by to zaakceptować.

Jak można zamówić koszulkę dla przedszkolaka?

Jeśli szukasz spersonalizowanej koszulki dla przedszkolaka, jest kilka możliwości.

 • Możesz wybrać coś z gotowej oferty sklepu.
 • Możesz poprosić o przygotowanie jakiejś propozycji, jeśli akurat nie ma wzoru dla waszej nazwy.
 • Możesz narysować na kartce A4 swój projekt, a następnie go zeskanować i przedłać jako plik PDF.