Gusta ludzi są bardzo różne. Są wzory należące do niszy wśród swojej kategorii i takie, które zachwycają większość osób. Człowieka pociąga piękno. Dąży do niego i je podziwia. Jeleń jest przykładem zwierzęcia, które kojarzy Nam się z majestatem i dostojnością. To królewskie zwierzę zamieszkujące nasze lasy.

Jest kilka odmian tego gatunku. Ich nazwy pochodzą zazwyczaj od nazwy terenu ich występowania albo cechy charakterystycznej jego budowy. Mamy na przykład jelenia chińskiego, norweskiego, berberyjskiego, krymskiego, kanadyjskiego, ale też karłowatego, kaszmirskiego i szlachetnego. Jelenie znacznie różnią się od siebie masą w zależności od zamieszkania i dostępności jedzenia.

W Polsce mieszka Jeleń szlachetny.

Jeleń zachwyca swoją budową, postawą i umaszczeniem. Główną ozdobą samca jest poroże. Można je zdobyć bez zabijania zwierzęcia, ponieważ samiec zrzuca je na przełomie lutego i marca, które znowu zaczyna odrastać, by latem zaprezentować się w pełnej okazałości. Jelenie bytują w dzień i występują we wszystkich większych kompleksach leśnych na terenie całego kraju. Wcale nie jest jednak tak łatwo go spotkać, bo stroni od ludzi. Ma bardzo dobry słuch i węch i jest niezwykle płochliwy. Zawsze wybiera teren z dala od jakiegokolwiek zgiełku i działalności człowieka.

Wcale nie potrzeba być miłośnikiem przyrody, by pokochać wzory z jeleniami. Spójrz na koszulki z jeleniami dla dzieci. Najbardziej znany wśród dzieci jest jelonek Bambi z bajki Disneya. Tutaj go na koszulkach nie znajdziesz, bo szanując prawa autorskie i nie mając wykupionej licencji nie podejmuję się wydruków takich grafik. Bajkowe wzory są bardzo popularne i można je znaleźć we wszystkich dużych sieciach handlowych. Taka odzież nawet nie musi być droga, bo choć licencja na wykorzystanie wzoru kosztuje majątek, to działa efekt skali. Przy produkcji dla całego świata i milionach egzemplarzy kopii koszty spadają. W drukarni Lolilu.pl znajdziesz inne koszulki z jelonkami.

Jak się nazywa samica jelenia?

Często wśród powszechnej opinii krąży nazwa sarna dla określenia „żony” jelenia. Lecz tak naprawdę, samica nosi miano łania. A dzieci z takiego związku to małe cielaczki. Ważne jest, aby to umieć, by łatwiej odnaleźć się w świecie i by wiedzieć co wpisywać w wyszukiwarce internetowej np. Google, gdy szuka się koszulek z motywem jelenia. Projektant dwa razy się zastanowi, zanim nazwie narysowane przez siebie zwierzę. Często też sprawdza cechy charakterystyczne, by nie pominąć żadnego detalu. Dobrze poznaje obiekt projektu zanim go rozpocznie, dlatego wie jaka ostatecznie będzie nazwa.

Odzież i akcesoria z motywem jelenia

Ludzie kochają te zwierzęta i dość często poszukują produktów z leśnym motywem, dlatego wychodzimy temu na przeciw i oferujemy koszulki z nadrukiem jelenia. Ciekawe jest umaszczenie tych osobników. Ma to bezpośrednie odbicie w projektach. Jeśli spodoba Ci się jakiś wzór pamiętaj, że można go łatwo wydrukować na wszystkich dostępnych w sklepie przedmiotach. Wystarczy, że znasz numer referencyjny wzoru.

 • Mały jelonek, gdy jest jeszcze dzidziusiem ma na grzbiecie białe plamki. Po tym można rozpoznać w jakim jest wieku. Na koszulce dziecięcej jelonek stoi wśród traw. Ma brązowo-rdzawy kolor, a na wierzchu nieregularne plamki. To mały dzieciak. Dzieci kochają swoich zwierzęcych odpowiedników. Maluchy są słodkie. Koszulka Jelonek jest spersonalizowana dowolnym imieniem. Te koszulki są często wybierane przez grupy przedszkolne i szkolne. Zobacz wpis o koszulkach dla przedszkolaka. Jednolita odzież sprawia, że ubrana w nią gromadka jest łatwa w identyfikacji.
 • Para jelonków jest przedstawiona na innym projekcie. Tutaj kreska grafika jest trochę inna, jeszcze bardzie delikatna i urocza. Koszulka z jeleniem jest doskonałym prezent na Dzień Dziecka. Grafika jest idealna dla młodszych dzieci. Nosić ją może i chłopiec i dziewczynka. W narysowanej parze jedno stworzonko ma kwiatuszki za uchem, by wskazać jego płeć. W świecie zwierząt, gdy nie wykształciły się jeszcze cechy charakterystyczne gatunku trudno określić rodzaj męski i żeński. Ludzie radzą sobie poprzez odpowiednie ubranie. Tutaj różowe kwiatki wskazują na odmienność.
 • Kolor dorosłego osobnika jest różny w zależności od pory roku. Spójrz proszę na te dwie propozycje. Torba łania oraz Poszewka z jeleniem mają odmienną kolorystykę. Cały koncept graficzny wskazuje również porę roku, w której zwierzęta zostały uchwycone w czasie.
  • Łania jest ozdobiona bogatymi wiązankami kwiatów. Na głowie ma stroik, co oczywiście w prawdziwych warunkach prawdą nie bywa. Lecz jest to spojrzenie grafika, który w ten sposób podkreślił jej piękno i dostojeństwo. Łania jest delikatna, ma takie rozczulające spojrzenie, usta ułożone w jakby delikatnym uśmiechu. Zdaje się jakby pozowała artyście do obrazu. Jest zjawiskowa. Zachwyca swoim pięknem. Kolor ma wiosenny. Piękny rudy połyskuje w słońcu na szyi łani. Reszta ciała nie jest przedstawiona. Całość jest zanurzona w gęstwinie liści i kwiatów. To jest piękna koszulka z jeleniem damska
  • Oto dumny jeleń z cudownie zbudowanym porożem. Zimą umaszczenie zmienia kolor. Jest przygaszone i jak cała przyroda wokół, cały szarzeje. Ma barwę siwo-brunatną. Na projekcie są użyte tylko cztery odcienie szarości, zieleni, brązu i niebieskości. Całość tworzy jesienno zimowy obrazek. Jeleń dumnie się prezentuje. Odwraca głowę i chłodno i z powagą spogląda za siebie. W sklepie znajdziesz poszewkę i torbę z takim nadrukiem. Możesz również zamówić koszulkę jeleń z tą grafiką.
 • Spójrz na inny koncept. Postać jelenia na torbie bawełnianej zbudowana jest z kolorowych klocków. Takie proste i graficzne ujęcie wcale nie ujmuje mu dostojeństwa. Torba jeleń jest uniwersalna i pomieści sporo różnych skarbów. To jest wesoły pomysł grafikę.

Kto kupuje koszulki, torby i poszewki z motywem jelenia?

 • grupa przedszkolna - Identyfikacja graficzna dla przedszkolaków jest bardzo ważna i pomaga w codziennym funkcjonowaniu. W roku szkolnym jest kilka okazji i sposobności, kiedy organizuje się prezenty dla dzieciaków. Pasowanie na przedszkolaka, Mikołajki czy Dzień Dziecka to trzy podstawowe momenty, gdy mają wręczane upominki. Rodzice uwielbiają, gdy mają funkcję użyteczną. Koszulka z logo graficznym i słownym grupy pełni właśnie taką rolę. Jest praktyczna cały rok. Może być przechowywana w przedszkolu. Wtedy korzysta się z niej przy wspólnych większych wyjściach. Może służyć jako zwykła koszulka do chodzenia na co dzień. Pomysłów na jej wykorzystanie jest dużo. Jeśli Twoje dziecko należy do małych jelonków wybierz dla niego koszulkę Jelonek z imieniem.
 • miłośnik przyrody - W tym obszarze jest tak szeroki wybór wzorów, że ciężko się zdecydować. Miłośnik lasu kocha wszystko co z nim związane. A najbardziej chyba piesze wycieczki i własną obserwację lasu. Ponieważ nie zawsze jest to możliwe, można przenieść to po części do domu. Poduszka z jeleniem lub łanią znajdzie swoje miejsce na fotelu.
 • mała agroturystyka - Wyposażenie domku w elementy kojarzące się z sielskim wypoczynkiem na łące, wędrówkami po lesie czy pracą przy zwierzętach domowych jest mile widziane. Goście lubią, gdy pokoje są zaaranżowane klimatycznie zgodnie z miejscem, w którym są. Dlatego nad morzem znajdujemy mnóstwo marynistycznych wzorów, a w górach takie przedmioty jak laski, raki, ciupagi i obrazki z ośnieżonymi szczytami. W co w takim razie powinna być wyposażona chatka stojąca pod lasem? Właśnie w elementy związane z borem, puszczą, knieją. Grafiki z drzewami, grzybami i leśnymi zwierzętami mają tu zastosowanie.
 • Leśnik (żona leśnika) - Ten zielony Pan albo Pani kocha swój mundur i pracę, którą wykonuje. Nie uwierzę, że zagorzały mieszczuch w dzień chodzi po lesie, a wieczorem wpada na głośne dyskoteki. To tak nie działa. Nie twierdzę, że leśnik ma mieszkać w lesie, ale że lubi tą leśną ciszę. On najczęściej spotyka dzikie zwierzęta lub widzi ich tropy i rozpoznaje niedawną obecność. Podziwia, pomaga i nie przeszkadza. Także w domu cieszą go wzory związane w leśnym życiem. Dla Niego będzie odpowiedni motyw z jeleniem
 • mama na urodziny dziecka - Możesz kupić w ciemno. To będzie strzał w dziesiątkę. Dzieci lubią koszulki z jelonkami. Dla młodszych wybierz ten słodszy wzór, dla ciut starszych bardziej poważny. Dobierz dowolny kolor koszulki i zleć wydruk.

Ciekawostki. Tego nie wiesz.

  • Jeleń śpi tylko 60 – 100 minut na dobę. Nie jeden mu zazdrości. Niemal całe swoje życie spędza aktywnie. Żyje średnio 15 lat
  • Uszkodzenie lub choroba jąder sprawia, że poroże nie może się prawidłowo wykształcić i ma kształt niskich stożków o nieregularnej powierzchni. Jest więc to dla łań niesamowicie istotne. Ładnie rozbudowane poroże świadczy o atrakcyjności jelenia i jego płodności.