Mama to jedno z najczęściej wypowiadanych słów. Pojawia się ono też jako pierwsze w słownictwie dziecka. Na całym świecie brzmi bardzo podobnie. Te pierwsze sylaby, czy dźwięki jakie może wyartykułować maleńka buzia stały się określeniem najbliższej osoby w życiu każdego człowieka.

Kiedy jest dzień matki?

26 maj - tę datę warto zapamiętać, wtedy to w Polsce obchodzi się Dzień Matki. W większości państw na całym świecie, bo w prawie 140 krajach na około 200 również świętuje się ten dzień. Ale w każdym kraju obowiązuje inna data. Najczęściej to święto przypada na drugą niedzielę maja, choć np. w Albani jest w marcu, a w INdonezji w grudniu. Co ciekawe czasami dzień kobiet pełni rolę dnia matki.

Jak obchodzony jest Dzień Matki?

W Polsce te święto jest ochodzone bardzo uroczyście. W placówkach wychowawczych, szkołach i przedszkolach zawsze są organizowane jakieś apele, przedstawienia i poczęstunki. Tradycyjnie dzieci przygotowują się na około trzech tygodni do przodu. Ćwiczą wierszyki, piosenki, a czasami układy taneczne. Wszystko jest ułożone według scenariusza. Każde dziecko musi przyjść ubrane na galowo. Sam apel odbywa się w godzinach popołudniowych, tak aby mamy mogły zdarzyć po zakończeniu pracy. Cała oprawa jest bardzo doniosła. Na zakończenie może być niewielki poczęstunek przygotowany przez dzieci lub upominek. Tego dnia miło jest być mamą.

Jaki prezent kupić na dzień mamy?

Mamy są bardzo różne i każda ma inny styl i potrzeby, dlatego i pomysły na prezenty dla mamy bywają zaskakujące. Jedne kochają prezenty, a inne nie lubią kolejnych kurzołapek czy innych dupereli, bo one wolą kupić coś sobie same. Oczekiwania są różnorodne. Ważne, aby mama poczuła się doceniona. Czy to będzie coś niematerialnego czy fizyczny prezent droższy czy tańszy, to liczy się intencja i pamięć. Warto jednak się zastanowić, co mamie sprawi przyjemność. Jaki prezent chwyci ją za serce i wzruszy. Co wyrazi podziękowanie dziecka?

Ach te mamy. Co one najczęściej mówią o upominkach?

  • Wystarczą kwiaty. Najlepiej gdyby nie były samotne, ale może z czymś słodkim i pięknymi życzeniami. Słoik kawy, czy czekolada i pomarańcza zmieszczą się do takiej małej torby jutowej z czarnymi lub brązowymi bokami. To jest taka piękna niespodzianka.
  • Takie, co dzieci zrobią samodzielnie. Popularnym przedszkolnym sposobem na zrobienie niesamowicie oryginalnie ozdobionej bawełnianej torby jest użycie kredek do tkanin. Dzieci, albo same rysują serca i kwiatki, albo można zamówić tą torbę z nadrukiem do pokolorowania. Jest to upominek, który wzruszy nie jeden raz.
  • Tylko praktyczne, nic co stoi i się kurzy. Rozwiązaniem może być odzież. Koszulkę na dzień mamy z dedykacją lub pięknym kwiatowym motywem można nosić cały rok.
  • Wolę przeżycie lub coś niematerialnego. Bilet do kina lub wyjście do restauracji, a może wypowiedziany ładnie wierszyk będzie dobrą formą. Mając większy budżet i możliwości można pokusić się o lot balonem czy helikopterem na miastem.
  • Sama sobie zrobię  prezent w tym roku. Gdy dzieci są maleńkie, trudno by myślały nad prezentem dla mamy. Jeśli tata dziecka w jego imieniu nic nie sprezentuje wybór odpowiedniego upominku dla siebie jest dobrym sposobem na wyrażenie tego, że jest się mamą. W tym przypadku fajnym rozwiązaniem jest torba na dzień mamy albo koszulka. A może jedno i drugie w komplecie.

Zobacz jaki może być pomysł na prezent dla mamy

  1. Wzory kwiatowe
  2. Ciekawe napisy
  3. Projekty w języku angielskim
  4. Serce dla mamy
  5. Mama i dziecko

Warto pomyśleć za co mamie podziękować, a pomysł na prezent dla mamy przyjdzie sam.

*Jak dzieci są w wieku przedszkolnym obdarowują mamę kwiatkami na każdym spacerze. Wiosną i latem zrywają kwiatki, a jesienią zbierają piękne liście. Mama jest obdarowywana codziennie i czasami nie wie co z tymi skarbami robić. Stokrotki dla mamy wspomina się czule, bo to jest gest prosto z serca.